Mökki tai huvila 54,00 m2 / 54,00 m2
Heti vapaa! Tunnelmallinen merenrantamökki Sauvon Karunassa – oma ranta, rauhaa ja valmiit puitteet lomailuun
Rauhallisella ja vehreällä 4160 m² rinnetontilla sijaitsee vuonna 1965 rakennettu 54 m² hirsimökki meren äärellä. Mökissä on tupakeittiö, makuuhuone sekä kaksi makuualkovia – tilaa perheelle tai ystäville. Tie tulee perille asti ja mökissä on sähköt. Lämmitys hoituu sähköpattereilla ja tunnelmaa ja lämpöä tilaan antaa kamiina.
Muut rakennukset:
+ Kesäkeittiö, jossa puulämmitteinen grilli, liesi ja pesuallas – täydellinen paikka kesäruokailuun.
+ Aitta, jossa makuutilat neljälle.
+ Puuliiteri ja varastorakennus.
+ Perinteinen puucee.
+ Rantasauna, rakennettu vuonna 1999 tarjoaa aidon saunaelämyksen puukiukaalla. Saunan yhteydessä on vilvoittelu- ja pukuhuonetilaa.
Kiinteistöllä on oma porakaivo, josta tulee hyvälaatuista vettä. Lisäksi Sauvon kunnan vesi- ja viemäriliittymät ovat tontin rajalla, joten liittyminen kunnallistekniikkaan on mahdollista.
Kiinteistöllä on noin 40 metriä omaa rantaviivaa. Vesijättö on lunastettu vuonna 2006. Venepaikkaa on ruopattu v. 2013 kolmeen metriin. Tällä hetkellä syvyys on n. 2 metriä
Sijainti on erinomainen:
Karunan kyläkeskuksen Rantolan Puotiin vain noin 2 km.
Sauvon keskustan kauppa- ja ravintolapalvelut, apteekki ja posti matkaa noin 13 km.
Kohde myydään irtaimistoineen, joten voit aloittaa mökkeilyn heti ilman lisävaivaa.
Lisätiedot ja esittelyt:
Lea Rastas
Kiinteistönvälittäjä. LKV, LVV, KiAT
044 5502488, lea.rastas@aninkainen.fi

Kiinnostuitko?
Aninkainen Turku | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy