Mökki tai huvila 122,00 m2 / 122,00 m2

Oh, mh, k,s,kph, wc YK 2 h
Velaton myyntihinta:
198 000 €
Myyntihinta:
198 000,00 €

Oletko unelmoinut omasta saaresta? Nyt se on mahdollista.
Tämä ainutlaatuinen myyntikohde sijaitsee Nilsiän keskustan palveluiden vieressä ja tarjoaa samalla täydellisen rauhan ja yksityisyyden – oman maailmasi vain muutaman askeleen päässä arjesta.

Saarella sijaitsee hyvin varusteltu, kahden kerroksen omakotitalo, joka sopii loistavasti niin perheelle kuin pariskunnalle. Alun perin 1940-luvulla rakennettu talo on vuosien varrella saneerattu ja nykyaikaistettu, ja se on liitetty kunnallistekniikkaan. Lämmön ja tunnelman tuo Tulikiven takka ja leivinuuni, ja kesähelteillä viilennyksestä huolehtii ilmalämpöpumppu. Koti tarjoaa kaikki mukavuudet asumiseen ympäri vuoden.

Täällä voit tehdä etätöitä luonnon rauhassa – maisemassa, jossa sielu lepää. Takapihan suuri terassi, kylpypalju ja pihavaja lisäävät arjen viihtyisyyttä ja vapaa-ajan nautintoja. Etupiha on siisti ja valmis vastaanottamaan juuri ne istutukset ja marjapensaat, jotka haluat siihen lisätä. Saari on ollut aiemmin ympärivuotisessa käytössä, mutta viime vuodet se on toiminut upeana vapaa-ajan kotina.

Saareen saavut helposti omaa puista kävelysiltaa pitkin, ja vastarannalla odottaa oma autopaikka. Halutessasi saareen voi saapua myös soutuveneellä tai mahdollisuuksien mukaan jopa vesitasolla.

Hiekoitetulta saarenkärjeltä pääset suoraan uimaan, soutamaan tai suppailemaan kirkasvetisissä maisemissa. Ruokakaupat ja muut arjen palvelut ovat vain 500 metrin päässä, ja Tahkovuoren monipuoliset harrastusmahdollisuudet sijaitsevat vain 15 minuutin ajomatkan päässä.

Kaupan mukana siirtyy käyttötavaraa, kuten soutuvene, pesutorni, puutarhanhoitotarvikkeita ja kylpypalju. Kaikki on valmiina – sinun tarvitsee vain astua sisään ja antaa paikan viedä mukanaan.

Tällaisia kohteita ei ole toista – tule paikan päälle ja koe itse, miten oma saari voi tuntua kodilta.

Kiinnostuitko?

Ota rohkeasti yhteyttä!

Aninkainen Iisalmi | Kiinteistönvälitys Heikkinen Oy

Oheisella lomakkella voit pyytää suoraan kohteen myyjältä lisätietoa kohteesta tai varata ajan yksityisesittelyyn.
  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Kohteen perustiedot

Tyyppi:
Mökki tai huvila
Kunta / kaupunki:
Nilsiä, Nilsiä
Osoite:
Nilsiäntie 91, 73300, Nilsiä
Vapautumisen lisätiedot:
Heti vapaa

Rakennukset

Asuinpinta-ala:
122,00 m2
Kokonaispinta-ala:
122,00 m2
Rakennusvuosi:
1940
Rakennusmateriaali:
puurunko/lautaverhoilu
Kattotyyppi / kate:
harja/pelti
Kerrosluku:
2
Sauna:
Kyllä
Korjaukset:
1 998 ikkunat ja ovet, 2006 kunnallisteknikka,2008 alakerran saneraus, katto 2010, 2020 ulkomaalaus
Lämmitys:
sähkö/puu
Ilmanvaihto:
painovoimainen
Lisätietoja rakennuksista:
Kiinteistö muodostuu omasta saaresta johon kulku kävelysiltaa pitkin. Vakituinen asuinpaikka joka on toiminut nykyään vapaa-ajanasuntona. Olohuoneessa Tulikiven varaava takka ja keittiössä Tulikiven leivinuuni (vaativat huoltotoimenpiteitä). Mahdollisuus otta myös ullakkotila käyttöön. Kiinteistöllä on lisäksi huoltorakennus. Kauppaan kuuluu kylpytynnöri ja soutuvene.
Keittiön varusteet:
jääkaappi, pakastin, induktiotaso, astianpesukone, mikroaaltouuni, liesituuletin
Kylpyhuoneet:
suihku, pesukone, kuivausrumpu, kodinhoitokaappi WC: erillinen WC
Sauna:
sähkökiuas
Energialuokka:
Energialuokka: E2018

Kiinteistö

Kiinteistötunnus:
279-499-59-0
Tontin pinta-ala:
3 500,00 m2
Tontin omistus:
Oma
Tilan nimi:
Mäntysaari
Kunta / kaupunki:
Kuopio
Kylä / kaupunginosa:
Nilsiä
Kunnallistekniikka:
sähkö, vesi-, ja viemäriliittymät
Kaavoitustilanne:
Asemakaava

Asuinalue

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta:
198 000,00 €
Kiinteistövero:
159,00 €/v
Sähkön kulutus:
n. 10000 kwh
Muut ostajan maksut:
vesi-, ja jätevesi