Upeasti remontoitu rivitaloasunto Kaarinan Hovipellon alueella etsii uusia asukkaita!
Kaunis ja hyvin pidetty koti sijaitsee merenläheisellä alueella v.1980 valmistuneessa rivitaloyhtiössä.
Kaksitasoisessa 81 m² kodissa makuuhuoneet, kylpyhuone, sauna ja vaatehuone ovat yläkerrassa. Yläkerran aulatila soveltuu mainosti työtilaksi tai olohuoneeksi. Aulasta on kulku parvekkeelle, jossa on mukava saunan jälkeen vilvoitella. Sauna- ja kylpyhuone on n.10 vuotta sitten remontoitu.
Alakerrassa on v. 2017 skandinaaviseen tyyliin remontoitu keittiö, olohuone ja erillinen wc. Keittiön ja olohuoneen välisen seinän poistolla on saatu avaruutta ja tilaa jakaa saareke.
Olohuoneesta on kulku terassille, johon aurinko paistaa lähes koko päivän. Vehreällä takapihalla on tuijia, lehtipuita ja istutuksia.
As Oy Hoviratissa on lähivuosina uusittu salaojat, sisäpihan sadevesiviemäröinti, yläkerran ulkoikkunat, kunnostettu piha-alue ja pihavalaistus sekä korjattu julkisivuja ja asennettu kattoturvalaitteita.
Asukkailla on käytössä Telian kaapelilaajakaista ja jokaiseen asuntoon kuuluu lämpötolpallinen autopaikka vuosimaksu vain 40 euroa.
Hovipellon alueella sijaitsee lasten leikki- ja liikennepuisto, uimaranta, venesatama ja upeat merelliset reitit ulkoilijalle. Kaarinan keskustan palvelut mm terveyskeskus, koulut, päiväkodit, kirjasto, uimahalli ja kaupat ovat kävelymatkan päässä.
Lisätiedot ja esittelyt:
Lea Rastas, kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT
044 5502488, [email protected]

Kiinnostuitko?
Aninkainen Turku | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy