Omakotitalo 98,00 m2 / 110,00 m2
Kohteen kuvat ovat aiemmin valmistuneesta kohteesta ja ovat näin ollen suuntaa antavia. Pohjaratkaisu on sama, mutta materiaalit eivät täysin vastaa kauppaan kuuluvaa varustusta. Nyt myytävä talo on 1-tasoinen ja kuvissa oleva 1,5 kerroksinen.
Erittäin toimivasti ja tehokkaasti käytetyt neliöt tässä upeassa valmistuvassa omakotitalossa Liedon uudisalueella Nuolemon Talviniityssä.
Talo valmistuu syyskuussa 2023.
Talo sijaitsee tasaisella vuokratontilla.
Sisään astuessa eteinen avautuu olohuoneeseen, jossa on isot ikkunat ja kulku terassille. Olohuoneen vieressä toimivasti avokeittiö.
Keittiöstä on kulku kodinhoitohuoneeseen, jossa oma uloskäynti. Täältä vielä erillinen wc ja saunaosasto. Kylpyhuoneessa kaksi suihkua. Saunan lauteet ovat leppää.
Talossa on kolme tilavaa makuuhuonetta, jossa kahdessa on kaapistot ja yhdessä vaatehuone.
Eteisessä hyvin säilytystilaa sekä toinen wc.
Talo perustettu tukevasti teräspaaluilla, jotka on lyöty kovaan maahan.
Lämmityksestä huolehtii poistoilmalämpöpumppu ja huonekohtaisesti säädettävissä oleva vesikiertoinen lattialämmitys kaukosäätimellä. Mahdollisuus ostaa aurinkopaneelit katolle.
Talo myydään täysin valmiina sekä sähkö-, vesi- ja viemäriliittymät kuuluvat hintaan.
Turun kauppatorille ajat täältä omalla autolla vain n. 20 min. Lasten leikkipuistoon on 100 metriä, Kisakallion päiväkoti on n. 1,6 km päässä ja Jokilaakson alakouluun on n. 2,6 km turvallinen pyöräilymatka.
– selkeä tilaratkaisu
– laadukkaat koneet, kalusteet ja materiaalit, jotka ostaja voi vielä rakennusaikana valita mieleisekseen
– tuulettuva alapohja
– vesikiertoinen lattialämmitys
– poistoilmalämpöpumppu
– koneellinen ilmanvaihto, lämmön talteenotolla
– yhdessä tasossa
– vesi-, viemäri- ja sähköliittymä
– kaksi erillistä vessaa
– terassi
– talo täysin valmis

Kiinnostuitko?
Aninkainen Turku Portsa | Kotina Oy