Henkilöstö

Alta löydät toimistomme ja henkilökuntamme listattuna maakunnittain.

VARSINAIS-SUOMI

Aninkainen Turku Pääkonttori | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Ratapihankatu 53 C, 4.krs, 20100 Turku
Puhelin 02 282 7777
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Jussi Hyrkäs

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

050 505 3665
jussi.hyrkas@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Kasperi Savolainen

Palvelupäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

040 840 4414
kasperi.savolainen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Joonas Laitinen

Ylempi kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

050 382 5145
joonas.laitinen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Tarja Lintula-Hyrkäs

Asuntomyyjä, KiAT, Kiinteistönvälitys


050 320 6080
tarja.lintula-hyrkas@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Eija Herttuainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,
KiAT

   050 324 5676
eija.herttuainen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Marjo Lehtinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT


050 463 8628
marjo.lehtinen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Petri Täckman

Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

040 969 6168
petri.tackman@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Weera Koski

Asuntomyyjä, KiAT,
Kiinteistönvälitys

044 259 0382
weera.koski@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Jyrki Kukkonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 868 9977
jyrki.kukkonen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Tom Forsström

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

050 594 7258
tom.forsstrom@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Toni Myyry

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, JET, Kaupanvahvistaja

 040 840 8038
toni.myyry@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Henrik Haapakoski

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

 040 840 2725
henrik.haapakoski@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Merja Tuomola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Pia Willberg

Asuntomyyjä, ATA, Tradenomi

044 593 3104
pia.willberg@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Saija Hyttinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KTM

040 822 6670
saija.hyttinen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Sari Tuominen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

044 975 0865
sari.tuominen@aninkainen.fi

Maiju Korkiakoski

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

044 061 8644
maiju.korkiakoski@aninkainen.fi

Ari Riitamo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

050 452 2006
ari.riitamo@aninkainen.fi

Rikumatti Levomäki

Toimitusjohtaja

050 554 7565
rikumatti.levomaki@aninkainen.fi

Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 738 3420
jethro.rostedt@aninkainen.fi

Eva Palmroth

Ketjukoordinaattori

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

Noora Heikkilä

Viestintä- ja markkinointivastaava

 040 148 8431
noora.heikkila@aninkainen.fi

Aninkainen Turku Portsa | Kotina Oy

Rauhankatu 26B, 20100 Turku
020 755 1390
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 2142588-4

Katja Hurme

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT

040 300 4398
katja.hurme@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Sanna-Mari Österman

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT

040 300 4392
sanna-mari.osterman@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Vincent Kolu

Asuntomyyjä, KiAT, Kiinteistönvälitys,
Merkonomi

040 300 4396
vincent.kolu@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Meeri Vihersaari

Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, ATA

040 300 4368
meeri.vihersaari@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Raisio | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Puhelin 02 282 7777

SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Toni Myyry

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, JET, Kaupanvahvistaja

040 840 8038
toni.myyry@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Henrik Haapakoski

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT


040 840 2725
henrik.haapakoski@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Merja Tuomola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Aura | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Meijerikuja 1, 21380 Aura
Puhelin 02 4863 666
Toimiston aukioloaika
ma-to 10-16 ja pe 10-14
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Merja Säteri

Kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV, LVV

0400 899 912
merja.sateri@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Tom Forsström

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

 050 594 7258
tom.forsstrom@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Kirsi Iljamo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 243 920
kirsi.iljamo@aninkainen.fi

Aninkainen Kaarina | Kaarinanhovi Oy

Oskarinkatu 2, 20780 Kaarina
Puhelin 050 407 8778
Toimiston aukioloaika
ma-to 10-17 ja pe 10-15

Minna Mäkinen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 364 335
minna.makinen@aninkainen.fi

Tuomas Bastman

Osakas, Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 771 1217
tuomas.bastman@aninkainen.fi

Lea Rastas

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

044 550 2488
lea.rastas@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Lieto | Zadettan Oy LKV

Hyvättyläntie 2, 21420 Lieto
Toimisto 02 469 5700
Päivystys 010 666 6688
Toimiston aukioloaika
ma-pe 10-17
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 2233286-6

Sebastian Schildt

Toimitusjohtaja
Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KTM Kaupanvahvistaja

040 578 3969
sebastian.schildt@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Cia Rusi

Markkinointipäällikkö,
 KiAT, Kiinteistönvälitys

050 382 6282
cia.rusi@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Rita Kivelä

Toimistopäällikkö, LKV,
Vuokrauspäällikkö, LVV

050 461 9282
rita.kivela@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Miia Elo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, MyAT

050 383 4813
miia.elo@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Severi Männistö

Asuntomyyjä, ATA

050 349 9070
severi.mannisto@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Pia Willberg

Asuntomyyjä, ATA, Tradenomi

050 304 4353
pia.willberg@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA


Aninkainen Mynämäki  | TaiKa-Kiinteistöt Oy

Keskuskatu 15, 23100 Mynämäki
Puhelin 0500 882 555


y-tunnus 2554516-2

Taina Tähtinen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä,
LKV, Kaupanvahvistaja

0500 882 555
taina.tahtinen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Tanja Nurmi

Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV, KiAT, Kaupanvahvistaja

040 509 2579
tanja.nurmi@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Uusikaupunki | Zadettan Oy LKV

Sundholmantie 94, 23500 Uusikaupunki

SKVL Jäsenyritys

y-tunnus 2233286-6

Miia Elo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, MyAT

050 383 4813
miia.elo@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Salo | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Puhelin 02 282 7777
y-tunnus 0197403-4

UUSIMAA

Aninkainen Helsinki | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Pitäjänmäentie 40, 00370 Helsinki
Puhelin 050 346 7062
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16 ja pe 9.30-14
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4


Aninkainen Espoo | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy
y-tunnus 0197403-4

Riitta-Liisa Korimo

Myyntijohtaja, Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV, YKV

045 664 6088
riitta-liisa.korimo@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Katriina Kuusisto

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

040 505 3634
katriina.kuusisto@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Heli Kokkola

Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV, KiAT

045 202 3302 heli.kokkola@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Vantaa | Johanva Oy

Kauppakeskus Myyrmanni 3.krs
Iskoskuja 3, 01600 Vantaa
Puhelin 09 386 6866
Faksi 09 386 6966
y-tunnus 1020333-8

Mari Varis

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,  KiAT, Kaupanvahvistaja

0400 460852
mari.varis@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Timo Luoma

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 735 0135
timo.luoma@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Anna-Kaisa Saarenpää

Asuntomyyjä, KiAT, Kiinteistönvälitys

050 409 8838
anna-kaisa.saarenpaa@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Niko Merikko

Asuntomyyjä, ATA

044 2632464
niko.merikko@aninkainen.fi

PIRKANMAA

Aninkainen Tampere Keskusta | Omena-asunnot Oy

Mustanlahdenkatu 18, 33210 Tampere
Päivystys 050 569 9663
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16, pe 9.30-15, la-su sop.mukaan
y-tunnus 2463563-3

Mika Volanen

Osakas, Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

040 546 2718 mika.volanen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Erkki Vehmasaho

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

0400 632 244 erkki.vehmasaho@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Daniele Rogazione

Asuntomyyjä, ATA

040 350 3360  daniele.rogazione@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Tampere Hakametsä | Asuntoplus Oy

Uudenkylänkuja 3, 33530 Tampere

Päivystys 050 550 2913

Toimiston aukioloaika
ma-to 10-16, pe 10-15
Tai sopimuksen mukaan


y-tunnus 2154245-8

Raija Heinonen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV

040 300 4348
raija.heinonen@aninkainen.fi

Raine Heinonen

Myyntijohtaja

040 300 4335
raine.heinonen@aninkainen.fi

Juha Auvinen

Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, Toimistopäällikkö

040 300 4328
juha.auvinen@aninkainen.fi

Pasi Pohjolainen

Asuntomyyjä

040 300 4325
pasi.pohjolainen@aninkainen.fi

Sirpa Elomaa

Asuntomyyjä, Sisustusstailaaja

044 705 1440
sirpa.elomaa@aninkainen.fi

Matti Heikkinen

Kiinteistönvälittäjä LKV
Virrat

040 300 4344
matti.heikkinen@aninkainen.fi

Kari Rauhala

Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, Varatuomari

0500 731 626
kari.rauhala@aninkainen.fi

POHJANMAA

Aninkainen Oulu | Asuntopaletti Oy LKV

Krouvintie 7 A, 90400 Oulu
Puhelin 0207 430 500
y-tunnus: 1052539-6

Kari Kangas

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

040 515 9031 kari.kangas@aninkainen.fi

Juhani Heikkilä

Yrittäjä, Toimitusjohtaja, Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, Rakennusinsinööri

040 515 9030 juhani.heikkila@aninkainen.fi

Jenni Rajamäki

Asuntomyyjä, LVV

045 8723 221 jenni.rajamaki@aninkainen.fi

Ari Martikainen

Asuntomyyjä

050 466 3606
ari.martikainen@aninkainen.fi

Aninkainen Seinäjoki | ARO Kiinteistöt Oy

Keskuskatu 12, 60100 Seinäjoki
Toimiston aukioloaika
ma-pe 10.00-16.30
Puhelin 029 3700 260

y-tunnus: 2819045-9

Elisa Ollinkangas

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

050 310 5450 elisa.ollinkangas@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Antti Koivuluoma

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

050 300 2943 antti.koivuluoma@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Hannele Yrjänäinen

Vuokravälittäjä, LVV

050 311 1066
hannele.yrjanainen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Vaasa | Sydän Asunnot

Aleksis Kiventie 54, 65300 Vaasa
Puhelin
Toimiston aukioloaika ma-pe 10:00-16:30

y-tunnus 2788582-2

Harry Storlund

Yrittäjä, Toimitilat

044 231 6391
harry.storlund@aninkainen.fi

Helena Wörlin

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

044 231 6932
helena.worlin@aninkainen.fi

KESKI-SUOMI

Aninkainen Jyväskylä | Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Puhelin 045 103 0680
y-tunnus 1650585-5

Sari Kuosa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

045 1030 680 sari.kuosa@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Laukaa | Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Vuokaari 2, 41340 Laukaa
Puhelin  045 103 0680
Toimiston aukioloaika ma-to 9-17 ja pe 9-15

y-tunnus 1650585-5

Sari Kuosa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

045 1030 680 sari.kuosa@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

KYMENLAAKSO

Aninkainen Kotka | Kotkan Kiinteistökeskus Oy

Keskuskatu 25, 48100 Kotka
Toimiston aukioloajat ma-to 9.30-15.30 ja pe 9.30-15.00

Y-tunnus 1871872-3

Ari Nuutinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,
Toimitilat, julkinen kaupanvahvistaja

044 074 7100
ari.nuutinen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Markku Lauronen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,
Toimitilat

044 529 6000
markku.lauronen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Ilkka Rämä

Liiketilat, Toimitilat

044 716 0160
ilkka.rama@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Emmi Mannonen

ASO –asunnot, Vuokraus

050 555 0622
emmi.mannonen@aninkainen.fi

Tiina Lustig

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, Myyntipäällikkö

044 747 1021
tiina.lustig@aninkainen.fi

Tiina Liikanen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 655 232
tiina.liikanen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Milla Hannikainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT
Markkinointikoordinaattori

044 7500 115 milla.hannikainen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Eugenia Ader

Asuntomyyjä, KED

044 235 7259 eugenia.ader@aninkainen.fi

Kielet: suomi, venäjä, viro, englanti

LUE LISÄÄ MINUSTA

POHJOIS-SAVO

Aninkainen Iisalmi  | Kiinteistönvälitys Heikkinen Oy

Louhenkatu 7, 74100 Iisalmi
Puhelin 044 779 2779
y-tunnus: 2706251-9

Pekka Heikkinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

044 779 2779 pekka.heikkinen@aninkainen.fi

Jari Kokkonen

Kaupanvahvistaja, LKV, LVV

050 561 4408
jari.kokkonen@aninkainen.fi

Arja Kekkonen

Kiinteistösihteeri

017 814 188
iisalmi@aninkainen.fi

SATAKUNTA

Aninkainen Rauma | Sakari Salovaara Ky

Valtakatu 3, 26100 Rauma
Puhelin 02 822 4110
Toimiston aukioloaika ma-to 10:00-16:30 pe ja aattoina 10:00-15:00
y-tunnus 0845292-5

Sakari Salovaara

Yrittäjä

0400 722 936
sakari.salovaara@aninkainen.fi

Ella Välimäki

Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

0400 458 357
ella.valimaki@aninkainen.fi

PÄIJÄT-HÄME

Aninkainen Lahti | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Aleksanterinkatu 3, 15110 Lahti
Puhelin 050 571  5660

Toimiston aukioloaika
MA-TO 9:30-16:30
PE 9:30-15

SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Olli-Pekka Sistonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV Kaupanvahvistaja

050 331 0950
olli-pekka.sistonen@aninkainen.fi

Jukka Riikonen

Asuntomyyjä

040 356 8256
jukka.riikonen@aninkainen.fi

Sanni Nyman

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, ATA

040 588 2578 sanni.nyman@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Jaakko Koponen

Asuntomyyjä, ATA, Merkonomi

040 153 1400
jaakko.koponen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

HÄME

Aninkainen Hämeenlinna | Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy


y-tunnus 0197403-4

Sanni Nyman

Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, ATA

040 588 2578 sanni.nyman@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

LAPPI

Aninkainen Rovaniemi  | Koti-Tiikeri Oy

Rovakatu 36-38, 96200 Rovaniemi
Puhelin 040 535 3178
SKVL jäsenyritys

y-tunnus 1524140-5

Jarno Marttila

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

040 5353 178 jarno.marttila@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Heidi Koukkula

Asuntomyyjä

040 714 2592
heidi.koukkula@aninkainen.fi

Pirjo Outa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 639 833
pirjo.outa@aninkainen.fi

TALLINNA

Aninkainen Tallinna Firstmarket OÜ

Puhelin +37257877326

EE-tunnus 102089880

Katriina Salminen

Yrittäjä, Aluejohtaja

+35840 5246 609
katriina.salminen@aninkainen.fi

Aura Helsinki Iisalmi Jyväskylä Kaarina Kotka Lahti Laukaa Lieto Oulu Pori Raisio Rauma Rovaniemi Seinäjoki Tampere Turku Vaasa Vantaa


HALLINTO JA KETJUOHJAUS

Rikumatti Levomäki

Toimitusjohtaja, DI, KTM, eMBA

050 554 7565
rikumatti.levomaki@aninkainen.fi

Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420
jethro.rostedt@aninkainen.fi

Eva Palmroth

Ketjukoordinaattori

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

Noora Heikkilä

Viestintä- ja markkinointivastaava

040148 8431
noora.heikkila@aninkainen.fi