Henkilöstö

Alta löydät toimistomme ja henkilökuntamme listattuna maakunnittain.

VARSINAIS-SUOMI

aninkainen.fi Turku
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy
Ratapihankatu 53 C, 4.krs, 20100 Turku
Puhelin 02 282 7777
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Jussi Hyrkäs

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

050 505 3665
jussi.hyrkas@aninkainen.fi

Kasperi Savolainen

Palvelupäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

040 840 4414
kasperi.savolainen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Joonas Laitinen

Ylempi kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

050 382 5145
joonas.laitinen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Tarja Lintula-Hyrkäs

Myyntineuvottelija, KiAT

050 320 6080
tarja.lintula-hyrkas@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Eija Herttuainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
KiAT

   050 324 5676
eija.herttuainen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Sanna Havia

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
KiAT

040 760 3064
sanna.havia@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Marjo Lehtinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, LVV

050 463 8628
marjo.lehtinen@aninkainen.fi

Petri Täckman

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

040 969 6168
petri.tackman@aninkainen.fi

Piia Lipponen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, LVV, Kaupanvahvistaja

045 344 6244
piia.lipponen@aninkainen.fi

Jari Luoto

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 868 9971
jari.luoto@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Jyrki Kukkonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 868 9977
jyrki.kukkonen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Tom Forsström

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 594 7258
tom.forsstrom@aninkainen.fi

Toni Myyry

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT,
Kaupanvahvistaja

 040 840 8038
toni.myyry@aninkainen.fi

Henrik Haapakoski

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

 040 840 2725
henrik.haapakoski@aninkainen.fi

Merja Tuomola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

Tanja Nurmi

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

040 509 2579
tanja.nurmi@aninkainen.fi

Rikumatti Levomäki

Toimitusjohtaja

050 554 7565
rikumatti.levomaki@aninkainen.fi

Timo Moilanen

Liiketoimintajohtaja

0500 479 920
timo.moilanen@aninkainen.fi

Poissa töistä 31.3.2019 asti

Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420
jethro.rostedt@aninkainen.fi

Eva Palmroth

Ketjukoordinaattori

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

Noora Heikkilä

Viestintä- ja markkinointivastaava

 040 1488 431
noora.heikkila@aninkainen.fi

aninkainen.fi Turku
Kotina Oy
020 755 1390
Ratapihankatu 53 A, 20100 Turku 2krs.
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 2142588-4

Katja Hurme

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT

040 300 4398
katja.hurme@aninkainen.fi

Sanna-Mari Österman

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT

040 300 4392
sanna-mari.osterman@aninkainen.fi

Vincent Kolu

Myyntineuvottelija

040 300 4396
vincent.kolu@aninkainen.fi

aninkainen.fi Aura
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Meijerikuja 1, 21380 Aura
Puhelin 02 4863 666
Toimiston aukioloaika
ma-to 10-16 ja pe 10-14
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Kirsi Iljamo

Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 243 920
kirsi.iljamo@aninkainen.fi

Merja Säteri

Kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV

0400 899 912
merja.sateri@aninkainen.fi

Tom Forsström

Kiinteistönvälittäjä, LKV

 050 594 7258
tom.forsstrom@aninkainen.fi

aninkainen.fi Kaarina / Kaarinanhovi Oy

Oskarinkatu 2, 20780 Kaarina
Puhelin
Toimiston aukioloaika
ma-to 10-17 ja pe 10-15

Minna Mäkinen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 364 335
minna.makinen@aninkainen.fi

Jouko Nykänen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 540 5247
jouko.nykanen@aninkainen.fi

Tuomas Bastman

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 771 1217
tuomas.bastman@aninkainen.fi

Lea Rastas

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

044 5502 488
lea.rastas@aninkainen.fi

aninkainen.fi Lieto / Zadettan Oy LKV

Hyvättyläntie 2, 21420 Lieto
Toimisto 02 469 5700
Päivystys 010 666 6688
Toimiston aukioloaika
ma-pe 10-17
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 2233286-6

Sebastian Schildt

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KTM Kaupanvahvistaja

040 578 3969
sebastian.schildt@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Cia Rusi

Markkinointikoordinaattori,
KiAT

050 382 6282
cia.rusi@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Rita Kivelä

Toimistopäällikkö, LKV,
Vuokrauspäällikkö, LVV

050 461 9282
rita.kivela@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Miia Elo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, MyAT

050 383 4813
miia.elo@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Jari-Pekka Laiho

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LL.B, APV1

050 449 1082
jari-pekka.laiho@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

aninkainen.fi Raisio / TaiKa-Kiinteistöt Oy

Tasalanaukio 1, 21200 Raisio
Puhelin 040 840 2979
Toimiston aukioloaika ma-to 9.30-16.30 ja pe 10-15

aninkainen.fi Mynämäki / TaiKa-Kiinteistöt Oy

Keskuskatu 15, 23100 Mynämäki
Puhelin 0500 882 555


y-tunnus 2554516-2

Taina Tähtinen

Yrittäjä,
Kiinteistönvälittäjä,
LKV, Kaupanvahvistaja

0500 882 555
taina.tahtinen@aninkainen.fi

UUSIMAA

aninkainen.fi Helsinki
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Niittyläntie 5, 00620 Helsinki
Puhelin
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15.00
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4


aninkainen.fi Espoo
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy
y-tunnus 0197403-4

Riitta-Liisa Korimo

Myyntijohtaja,
LKV, YKV

045 664 6088
riitta-liisa.korimo@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Juha Koiranen

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

0400 920 289
juha.koiranen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Jessi-Juulia Kuisma

Myyntineuvottelija, KED, YAT, Visuaalinen markkinoija

050 366 3335
jessi-juulia.kuisma@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Kirsi Kilpeläinen

Myyntineuvottelija, KiAT

040 153 2392
kirsi.kilpelainen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Katriina Kuusisto

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

040 505 3634
katriina.kuusisto@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Tanja Nurmi

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

040 509 2579
tanja.nurmi@aninkainen.fi

aninkainen.fi Vantaa / Johanva Oy

Kauppakeskus Myyrmanni 3.krsIskoskuja 3, 01600 Vantaa
Puhelin 09 386 6866
Faksi 09 386 6966
y-tunnus 1020333-8

Mari Varis

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT,
Kaupanvahvistaja

0400 460852
mari.varis@aninkainen.fi

Timo Luoma

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 735 0135
timo.luoma@aninkainen.fi

Anna-Kaisa Saarenpää

Myyntineuvottelija

050 409 8838
anna-kaisa.saarenpaa@aninkainen.fi

PIRKANMAA

aninkainen.fi Tampere / Omena-asunnot Oy

Mustanlahdenkatu 18, 33210 Tampere
Päivystys
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16, pe 9.30-15, la-su sop.mukaan
y-tunnus 2463563-3

Mika Volanen

Osakas, Kiinteistönvälittäjä,
LKV

040 546 2718
mika.volanen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Erkki Vehmasaho

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

0400 632 244
erkki.vehmasaho@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Tomi Rinne

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

050 328 3188
tomi.rinne@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Joel Virtanen

Myyntineuvottelija

040 350 3360
joel.virtanen@aninkainen.fi

Eva Palmroth

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

POHJANMAA

aninkainen.fi Oulu / Asuntopaletti Oy LKV

Krouvintie 7 A, 90400 Oulu
Puhelin 0207 430 500
y-tunnus: 1

Kari Kangas

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä,
LKV

040 515 9031
kari.kangas@aninkainen.fi

Juhani Heikkilä

Yrittäjä, Toimitusjohtaja, Rakennusinsinööri

040 515 9030
juhani.heikkila@aninkainen.fi

Jenni Rajamäki

Myyntineuvottelija,
LVV

045 8723 221
jenni.rajamaki@aninkainen.fi

Ari Martikainen

Myyntineuvottelija

050 466 3606
ari.martikainen@aninkainen.fi

aninkainen.fi Seinäjoki / ARO Kiinteistöt Oy
Keskuskatu 12, 60100 Seinäjoki
Toimiston aukioloaika
ma-pe 10.00-16.30
Puhelin 029 3700 260

y-tunnus: 2819045-9

Elisa Ollinkangas

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 310 5450
elisa.ollinkangas@aninkainen.fi

Antti Koivuluoma

Myyntineuvottelija

050 300 2943
antti.koivuluoma@aninkainen.fi

aninkainen.fi Vaasa / Sydän Asunnot

Aleksis Kiventie 54, 65300 Vaasa
Puhelin 044 986 7371
Toimiston aukioloaika ma-pe 10:00-16:30

y-tunnus 2788582-2

Harry Storlund

Yrityskonsultti

044 231 6391
harry.storlund@aninkainen.fi

Helena Wörlin

Kiinteistönvälittäjä, LKV

044 231 6932
helena.worlin@aninkainen.fi

KESKI-SUOMI

aninkainen.fi Jyväskylä / Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Puhelin 045 103 0680
y-tunnus 1650585-5

Sari Kuosa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

045 103 0680
sari.kuosa@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

aninkainen.fi Laukaa / Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Vuokaari 2, 41340 Laukaa
Puhelin  045 103 0680
Toimiston aukioloaika ma-to 9-17 ja pe 9-15

y-tunnus 1650585-5

Sari Kuosa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

045 103 0680
sari.kuosa@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

KYMENLAAKSO

aninkainen.fi Kotka /
Kotkan Kiinteistökeskus Oy
Keskuskatu 25, 48100 Kotka
Vesivallinaukio 1, 48600 Kotka
Toimiston aukioloajat ma-to 9.30-15.30 ja pe 9.30-15.00
Päivystys
Y-tunnus 1871872-3

Ari Nuutinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
Toimitilat,
julkinen kaupanvahvistaja

044 074 7100
ari.nuutinen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Markku Lauronen

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
Toimitilat

044 529 6000
markku.lauronen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Ilkka Rämä

Liiketilat, Toimitilat

044 716 0160
ilkka.rama@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Emmi Mannonen

ASO –asunnot, Vuokraus

050 555 0622
emmi.mannonen@aninkainen.fi

Tiina Lustig

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Myyntipäällikkö

044 747 1021
tiina.lustig@aninkainen.fi

Tiina Liikanen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 655 232
tiina.liikanen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Maija Temmes

Myyntineuvottelija

044 747 1022
maija.temmes@aninkainen.fi

Merike Saar

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

044 290 7519
merike.saar@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Milla Hannikainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
markkinointikoordinaattori

044 750 0115
milla.hannikainen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

POHJOIS-SAVO

aninkainen.fi Iisalmi / Kiinteistönvälitys Heikkinen Oy

Louhenkatu 7, 74100 Iisalmi
Puhelin
y-tunnus: 2706251-9

Pekka Heikkinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

044 779 2779
pekka.heikkinen@aninkainen.fi

Jari Kokkonen

Kaupanvahvistaja, LKV

050 561 4408
jari.kokkonen@aninkainen.fi

Arja Kekkonen

Kiinteistösihteeri

017 814 188
iisalmi@aninkainen.fi

SATAKUNTA

aninkainen.fi Rauma / Sakari Salovaara Ky

Valtakatu 3, 26100 Rauma
Puhelin 02 822 4110
Toimiston aukioloaika ma-to 10:00-16:30 pe ja aattoina 10:00-15:00
y-tunnus 0845292-5

Sakari Salovaara

Yrittäjä

0400 722 936
sakari.salovaara@aninkainen.fi

Merja Tuomola

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, Kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

Ella Välimäki

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

0400 458 357
ella.valimaki@aninkainen.fi

aninkainen.fi Pori / Oy SC Investors Ltd

Itäkeskuksenkaari 6, 28130 Pori

y-tunnus 0952777-3

Juha Helenius

Yrittäjä, 
Henkilöstöpäällikkö

040 821 4327
juha.helenius@aninkainen.fi

Kari Södergård

Yrittäjä,
Myyntineuvottelija

050 569 3438
kari.sodergard@aninkainen.fi

Pertti Laamanen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

050 434 0090
pertti.laamanen@aninkainen.fi

Kirsi Lesch

Myyntineuvottelija

050 3410 206
kirsi.lesch@aninkainen.fi

Markku Hellgrén

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 358 0491
markku.hellgren@aninkainen.fi

PÄIJÄT-HÄME

aninkainen.fi Lahti
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Aleksanterinkatu 3, 15110 Lahti
Puhelin
Toimiston aukioloaika
ma-to 10:00-17:00, Pe 10:00-15:00
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Eila Repo

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

050 3700 266
eila.repo@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Olli-Pekka Sistonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

050 331 0950
olli-pekka.sistonen@aninkainen.fi

Kari Repo

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 3838 253
kari.repo@aninkainen.fi

Mika Lindén

Myyntineuvottelija

040 356 8256
mika.linden@aninkainen.fi

LAPPI

aninkainen.fi Rovaniemi / Koti-Tiikeri Oy

Rovakatu 36-38, 96200 Rovaniemi
Puhelin 040 535 3178
SKVL jäsenyritys

y-tunnus 1524140-5

Jarno Marttila

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

040 535 3178
jarno.marttila@aninkainen.fi

Heidi Koukkula

Myyntineuvottelija

040 714 2592
heidi.koukkula@aninkainen.fi

Pirjo Outa

Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 639 833
pirjo.outa@aninkainen.fi

TALLINNA

Tartu maantee 6 M, Tallinna, Viro
Puhelin +37257877326
Toimiston aukioloaika ma-to 10.00-17.00 ja pe 10.00-15.00

EE-tunnus 102089880

Katriina Salminen

Yrittäjä, Aluejohtaja

+35840 5246 609
katriina.salminen@aninkainen.fi

Aura Helsinki Iisalmi Jyväskylä Kaarina Kotka Lahti Laukaa Lieto Oulu Pori Raisio Rauma Rovaniemi Seinäjoki Tampere Turku Vaasa Vantaa


HALLINTO JA KETJUOHJAUS

Rikumatti Levomäki

Toimitusjohtaja, DI, KTM, eMBA

050 554 7565
rikumatti.levomaki@aninkainen.fi

Timo Moilanen

Liiketoimintajohtaja

0500 479 920
timo.moilanen@aninkainen.fi

Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420
jethro.rostedt@aninkainen.fi

Eva Palmroth

Ketjukoordinaattori

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

Noora Heikkilä

Viestintä- ja markkinointivastaava

040 1488 431
noora.heikkila@aninkainen.fi