Henkilöstö

Aura Helsinki Iisalmi Jyväskylä Kaarina Kotka Lahti Laukaa Lieto Oulu Pori Raisio Rauma Rovaniemi Seinäjoki Tampere Turku Vaasa Vantaa


Alta löydät toimistomme ja henkilökuntamme listattuna maakunnittain. Pääset suoraan soittamaan tai laittamaan sähköpostia klikkaamalla puhelinnumeroa, tai sähköpostiosoitetta.

JOHTO

Rikumatti Levomäki

CEO, Toimitusjohtaja

050 554 7565
rikumatti.levomaki@aninkainen.fi

Timo Moilanen

COO, Liiketoimintajohtaja

0500 479 920
timo.moilanen@aninkainen.fi

Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420
jethro.rostedt@aninkainen.fi

UUSIMAA

aninkainen.fi Helsinki
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Niittyläntie 5, 00620 Helsinki
Puhelin 050 346 7062
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15.00
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Juha Koiranen

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

0400 920 289
juha.koiranen@aninkainen.fi

Tiina Kähkönen

Myyntineuvottelija


050 355 1507
tiina.kahkonen@aninkainen.fi

Jessi-Juulia Kuisma

Myyntineuvottelija, KED, YAT, Visuaalinen markkinoija

050 366 3335
jessi-juulia.kuisma@aninkainen.fi

Jani Sanevuori

Kiinteistönvälittäjä, LKV


050 361 4814
jani.sanevuori@aninkainen.fi

aninkainen.fi Vantaa / Johanva Oy

Kauppakeskus Myyrmanni 3.krsIskoskuja 3, 01600 Vantaa
Puhelin 09 386 6866
Faksi 09 386 6966
y-tunnus 1020333-8

Mari Varis

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT,
Kaupanvahvistaja


0400 460852
mari.varis@aninkainen.fi

Timo Luoma

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV


040 735 0135
timo.luoma@aninkainen.fi

Anna-Kaisa Saarenpää

Myyntineuvottelija



050 409 8838
anna-kaisa.saarenpaa@aninkainen.fi

PIRKANMAA

aninkainen.fi Tampere / Omena-asunnot Oy

Mustanlahdenkatu 18, 33210 Tampere
Päivystys 050 5699 663
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16, pe 9.30-15, la-su sop.mukaan
y-tunnus 2463563-3

Eva Palmroth

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Mika Volanen

Osakas, Kiinteistönvälittäjä,
LKV

040 546 2718
mika.volanen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Erkki Vehmasaho

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

0400 632 244
erkki.vehmasaho@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Tomi Rinne

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

050 328 3188
tomi.rinne@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

VARSINAIS-SUOMI

aninkainen.fi Aura
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Meijerikuja 1, 21380 Aura
Puhelin 02 4863 666
Toimiston aukioloaika
ma-to 10-16 ja pe 10-14
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Kirsi Iljamo

Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 243 920
kirsi.iljamo@aninkainen.fi

Merja Säteri

Kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV

0400 899 912
merja.sateri@aninkainen.fi

Tom Forsström

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 594 7258
tom.forsstrom@aninkainen.fi   

aninkainen.fi Kaarina / Kaarinanhovi Oy

Oskarinkatu 2, 20780 Kaarina
Puhelin 050 407 8778
Toimiston aukioloaika
ma-to 10-17 ja pe 10-15

Minna Mäkinen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 364 335
minna.makinen@aninkainen.fi

Jouko Nykänen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 540 5247
jouko.nykanen@aninkainen.fi

Tuomas Bastman

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 771 1217
tuomas.bastman@aninkainen.fi

Lea Rastas

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

044 5502 488
lea.rastas@aninkainen.fi

Kalle Kavalto

Myyntineuvottelija

041 5437 441
kalle.kavalto@aninkainen.fi

Henri Huunonen

Myyntineuvottelija

0400 522 867
henri.huunonen@aninkainen.fi

aninkainen.fi Lieto / Zadettan Oy LKV

Hyvättyläntie 2, 21420 Lieto
Toimisto 02 469 5700
Päivystys 010 666 6688
Toimiston aukioloaika
ma-pe 10-17
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 2233286-6

Sebastian Schildt

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KTM Kaupanvahvistaja

040 578 3969
sebastian.schildt@aninkainen.fi  

Cia Rusi

Markkinointikoordinaattori,
KiAT

050 382 6282
cia.rusi@aninkainen.fi   

Jyrki Liikkanen

ITS-TEK,
FMA

050 386 3237
jyrki.liikkanen@aninkainen.fi

Rita Kivelä

Toimistopäällikkö, LKV,
Vuokrauspäällikkö, LVV

050 461 9282
rita.kivela@aninkainen.fi

Miia Elo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, MyAT

050 383 4813
miia.elo@aninkainen.fi  

Jari-Pekka Laiho

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LL.B, APV1

050 449 1082
jari-pekka.laiho@aninkainen.fi

aninkainen.fi Raisio / TaiKa-Kiinteistöt Oy

Tasalanaukio 1, 21200 Raisio
Puhelin 040 840 2979
Toimiston aukioloaika ma-to 9.30-16.30 ja pe 10-15
y-tunnus 2554516-2

Taina Tähtinen

Yrittäjä,
Kiinteistönvälittäjä,
LKV, Kaupanvahvistaja

0500 882 555
taina.tahtinen@aninkainen.fi

Jussi Helander

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT,
Kaupanvahvistaja

050 555 1168
jussi.helander@aninkainen.fi

Toni Myyry

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, Kaupanvahvistaja


040 840 8038
toni.myyry@aninkainen.fi

Henrik Haapakoski

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT


040 840 2725
henrik.haapakoski@aninkainen.fi

Merja Tuomola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, Kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

aninkainen.fi Turku
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy
Ratapihankatu 53 C, 4.krs, 20100 TurkuPuhelin 02 282 7777
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Rikumatti Levomäki

CEO,
Toimitusjohtaja

050 554 7565
rikumatti.levomaki@aninkainen.fi

Timo Moilanen

COO,
Liiketoimintajohtaja

0500 479 920
timo.moilanen@aninkainen.fi

Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

040 738 3420
jethro.rostedt@aninkainen.fi

Jussi Hyrkäs

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

050 505 3665
jussi.hyrkas@aninkainen.fi

Jani-Matti Vuotinen

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 464 9696
jani-matti.vuotinen@aninkainen.fi

Kasperi Savolainen

Palvelupäällikkö, Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV, KiAT

040 840 4414
kasperi.savolainen@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Milla Puolamäki

Markkinointipäällikkö


0400 481 140
milla.puolamaki@aninkainen.fi

Joonas Laitinen

Ylempi kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

050 382 5145
joonas.laitinen@aninkainen.fi

Tarja Lintula-Hyrkäs

Myyntineuvottelija, KiAT


050 320 6080
tarja.lintula-hyrkas@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Eija Herttuainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
KiAT

050 324 5676
eija.herttuainen@aninkainen.fi   

Lue lisää minusta

Sanna Havia

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
KiAT

040 760 3064
sanna.havia@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Marjo Lehtinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, LVV


050 4638 628
marjo.lehtinen@aninkainen.fi

Petri Täckman

Kiinteistönvälittäjä,
LKV


040 9696 168
petri.tackman@aninkainen.fi

Sarianna Palmu

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, Certified training for Real Estate Brokers (UAE) 

050 412 9770
sarianna.palmu@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

Tiina Rundelin

Myyntineuvottelija

044 236 4440
tiina.rundelin@aninkainen.fi

Johanna Salonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 407 8843
johanna.salonen@aninkainen.fi

Piia Lipponen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, LVV, Kaupanvahvistaja

045 344 6244
piia.lipponen@aninkainen.fi

aninkainen.fi Turku
Kotina Oy
Ratapihankatu 53 A, 20100 Turku 2krs.
y-tunnus 2142588-4

Katja Hurme

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT

040 300 4398
katja.hurme@aninkainen.fi

Sanna-Mari Österman

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT

040 3004 392
sanna-mari.osterman@aninkainen.fi

POHJOIS-POHJANMAA

aninkainen.fi Oulu / Asuntopaletti Oy LKV

Krouvintie 7 A, 90400 Oulu
Puhelin 0207 430 500
y-tunnus: 1052539-6

Kari Kangas

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä,
LKV

040 515 9031
kari.kangas@aninkainen.fi

Juhani Heikkilä

Yrittäjä, Toimitusjohtaja, Rakennusinsinööri

040 515 9030
juhani.heikkila@aninkainen.fi

Jenni Rajamäki

Myyntineuvottelija,
LVV

045 8723 221
jenni.rajamaki@aninkainen.fi

Ari Martikainen

Myyntineuvottelija

050 466 3606
ari.martikainen@aninkainen.fi

KESKI-SUOMI

aninkainen.fi Jyväskylä / Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Puhelin 045 103 0680
y-tunnus 1650585-5

Sari Kuosa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

045 103 0680
sari.kuosa@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

aninkainen.fi Laukaa / Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Vuokaari 2, 41340 Laukaa
Puhelin 045 103 0680
Toimiston aukioloaika ma-to 9-17 ja pe 9-15
y-tunnus 1650585-5

Sari Kuosa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

045 103 0680
sari.kuosa@aninkainen.fi

Lue lisää minusta

KYMENLAAKSO

aninkainen.fi Kotka /
Kotkan Kiinteistökeskus Oy
Keskuskatu 25, 48100 Kotka
Vesivallinaukio 1, 48600 Kotka
Y-tunnus 1871872-3

Ari Nuutinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
julkinen kaupanvahvistaja

0440 747 100
ari.nuutinen@aninkainen.fi

Markku Lauronen

Kiinteistönvälittäjä, LKV


044 5296 000
markku.lauronen@aninkainen.fi

Tiina Lustig

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Myyntipäällikkö

044 7471 021
tiina.lustig@aninkainen.fi

Tiina Liikanen

Kiinteistönvälittäjä, LKV


0400 655 232
tiina.liikanen@aninkainen.fi

Leena Lehtovaara

Myyntineuvottelija

044 552 1551
leena.lehtovaara@aninkainen.fi

Maija Temmes

Myyntineuvottelija

044 7471 022
maija.temmes@aninkainen.fi

Merike Saar

Myyntineuvottelija

044 290 7519
merike.saar@aninkainen.fi

Emmi Mannonen

ASO –asunnot, vuokravälittäjä

050 555 0622
emmi.mannonen@aninkainen.fi

Ilkka Rämä

Liiketilat

044 7160 160
ilkka.rama@aninkainen.fi

Milla Hannikainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
markkinointikoordinaattori

044 750 0115
milla.hannikainen@aninkainen.fi

POHJOIS-SAVO

aninkainen.fi Iisalmi / Kiinteistönvälitys Heikkinen Oy

Louhenkatu 7, 74100 Iisalmi
Puhelin 044 779 2779
y-tunnus: 2706251-9

Pekka Heikkinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

044 779 2779
pekka.heikkinen@aninkainen.fi

Jari Kokkonen

Kaupanvahvistaja, LKV

050 561 4408
jari.kokkonen@aninkainen.fi

Arja Kekkonen

Kiinteistösihteeri

017 814 188
iisalmi@aninkainen.fi

SATAKUNTA

aninkainen.fi Rauma / Sakari Salovaara Ky

Valtakatu 3, 26100 Rauma
Puhelin 02 822 4110
Toimiston aukioloaika ma-to 10:00-16:30 pe ja aattoina 10:00-15:00
y-tunnus 0845292-5

Sakari Salovaara

Yrittäjä


0400 722 936
sakari.salovaara@aninkainen.fi   

Merja Tuomola

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, Kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

Ella Välimäki

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

0400 458 357
ella.valimaki@aninkainen.fi

aninkainen.fi Pori / Oy SC Investors Ltd

Itäkeskuksenkaari 6, 28130 Pori

y-tunnus 0952777-3

Juha Helenius

Yrittäjä, 
Henkilöstöpäällikkö

040 821 4327
juha.helenius@aninkainen.fi   

Kari Södergård

Yrittäjä,
Myyntineuvottelija

050 569 3438
kari.sodergard@aninkainen.fi

Pertti Laamanen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

050 434 0090
pertti.laamanen@aninkainen.fi

Kirsi Lesch

Myyntineuvottelija

050 3410 206
kirsi.lesch@aninkainen.fi

Markku Hellgrén

Kiinteistönvälittäjä, LKV


050 358 0491

markku.hellgren@aninkainen.fi  

1.9. alk. Marita Säävuori-Aaltonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

050 574 6779
marita.saavuori-aaltonen@aninkainen.fi  

PÄIJÄT-HÄME

aninkainen.fi Lahti
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Aleksanterinkatu 3, 15110 Lahti
Puhelin 050 3700 266
Toimiston aukioloaika
ma-to 10:00-17:00, Pe 10:00-15:00
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Eila Repo

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

050 3700 266
eila.repo@aninkainen.fi   

Lue lisää minusta

Olli-Pekka Sistonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

050 331 0950
olli-pekka.sistonen@aninkainen.fi

Kari Repo

Kiinteistönvälittäjä, LKV


050 3838 253
kari.repo@aninkainen.fi   

Kirsi Mattiniemi

Palvelupäällikkö


050 326 9677
kirsi.mattiniemi@aninkainen.fi  

Lue lisää minusta

ETELÄ-POHJANMAA

aninkainen.fi Seinäjoki / ARO Kiinteistöt Oy

Keskuskatu 12, 60100 Seinäjoki
Toimiston aukioloaika
ma-pe 10.00-16.30
Puhelin 029 3700 260
y-tunnus: 2819045-9

Elisa Ollinkangas

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 310 5450
elisa.ollinkangas@aninkainen.fi

Antti Koivuluoma

Myyntineuvottelija

050 300 2943
antti.koivuluoma@aninkainen.fi

Wendi Haavisto

Vuokrasihteeri

050 470 7653
wendi.haavisto@aninkainen.fi

POHJANMAA

aninkainen.fi Vaasa / Sydän Asunnot Oy

Aleksis Kiventie 54, 65300 Vaasa
Puhelin 044 986 7371
y-tunnus: 27 88582-2
Toimiston aukioloaika ma-pe 10.00-16.30

Seija Mäenpää

Asuntomyyjä

044 245 3873
seija.maenpaa@aninkainen.fi

Harry Storlund

Yrityskonsultti

044 231 6391
harry.storlund@aninkainen.fi

Minna Ailio

Varatuomari, LKV


minna.ailio@aninkainen.fi

Helena Wörlin

Kiinteistönvälittäjä, LKV

044 231 6932
helena.worlin@aninkainen.fi

Klaus Berg

Toimitusjohtaja

 0440 576 222
klaus.berg@aninkainen.fi

LAPPI

aninkainen.fi Rovaniemi / Koti-Tiikeri Oy

Rovakatu 36-38, 96200 Rovaniemi
Puhelin 040 535 3178
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus: 1524140-5

Jarno Marttila

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

040 535 3178
jarno.marttila@aninkainen.fi

Heidi Koukkula

Myyntineuvottelija


040 714 2592
heidi.koukkula@aninkainen.fi

Pirjo Outa

Kiinteistönvälittäjä,
LKV

0400 639 833
pirjo.outa@aninkainen.fi