Henkilöstö

Alta löydät toimistomme ja henkilökuntamme listattuna maakunnittain.

VARSINAIS-SUOMI

Aninkainen Turku, Pääkonttori
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy
Ratapihankatu 53 C, 4.krs, 20100 Turku
Puhelin 02 282 7777
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Jussi Hyrkäs

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

050 505 3665
jussi.hyrkas@aninkainen.fi

Kasperi Savolainen

Palvelupäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

040 840 4414
kasperi.savolainen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Joonas Laitinen

Ylempi kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

050 382 5145
joonas.laitinen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Tarja Lintula-Hyrkäs

Asuntomyyjä, KiAT, Kiinteistönvälitys

050 320 6080
tarja.lintula-hyrkas@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Eija Herttuainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,
KiAT

   050 324 5676
eija.herttuainen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Sanna Havia

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,
KiAT

040 760 3064
sanna.havia@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Marjo Lehtinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

050 463 8628
marjo.lehtinen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Petri Täckman

Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

040 969 6168
petri.tackman@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Mirka Laakso

Asuntomyyjä, KiAT,
Kiinteistönvälitys

050 452 2006
mirka.laakso@aninkainen.fi

Weera Koski

Asuntomyyjä, KiAT,
Kiinteistönvälitys

044 259 0382
weera.koski@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Piia Lipponen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, Kaupanvahvistaja

045 344 6244
piia.lipponen@aninkainen.fi

Jyrki Kukkonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 868 9977
jyrki.kukkonen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Tom Forsström

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

050 594 7258
tom.forsstrom@aninkainen.fi

Toni Myyry

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, JET, Kaupanvahvistaja

 040 840 8038
toni.myyry@aninkainen.fi

Henrik Haapakoski

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

 040 840 2725
henrik.haapakoski@aninkainen.fi

Merja Tuomola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

Tanja Nurmi

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, Kaupanvahvistaja

040 509 2579
tanja.nurmi@aninkainen.fi

Rikumatti Levomäki

Toimitusjohtaja

050 554 7565
rikumatti.levomaki@aninkainen.fi

Timo Moilanen

Liiketoimintajohtaja

0500 479 920
timo.moilanen@aninkainen.fi

Poissa töistä 31.3.2019 asti

Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 738 3420
jethro.rostedt@aninkainen.fi

Eva Palmroth

Ketjukoordinaattori

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

Noora Heikkilä

Viestintä- ja markkinointivastaava

 040 1488 431
noora.heikkila@aninkainen.fi

Aninkainen Turku, Portsa
Kotina Oy
020 755 1390
Ratapihankatu 53 A, 20100 Turku 2krs.
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 2142588-4

Katja Hurme

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT

040 300 4398
katja.hurme@aninkainen.fi

Sanna-Mari Österman

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT

040 300 4392
sanna-mari.osterman@aninkainen.fi

Vincent Kolu

Asuntomyyjä

040 300 4396
vincent.kolu@aninkainen.fi

Tobias Leppäkari

Asuntomyyjä

040 300 4391
tobias.leppakari@aninkainen.fi

Aninkainen Raisio
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Puhelin 02 282 7777

SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Toni Myyry

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, JET, Kaupanvahvistaja

040 840 8038
toni.myyry@aninkainen.fi

Henrik Haapakoski

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT


040 840 2725
henrik.haapakoski@aninkainen.fi

Merja Tuomola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

Aninkainen Aura
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Meijerikuja 1, 21380 Aura
Puhelin 02 4863 666
Toimiston aukioloaika
ma-to 10-16 ja pe 10-14
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Kirsi Iljamo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 243 920
kirsi.iljamo@aninkainen.fi

Merja Säteri

Kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV, LVV

0400 899 912
merja.sateri@aninkainen.fi

Tom Forsström

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

 050 594 7258
tom.forsstrom@aninkainen.fi

Aninkainen Kaarina
Kaarinanhovi Oy

Oskarinkatu 2, 20780 Kaarina
Puhelin
Toimiston aukioloaika
ma-to 10-17 ja pe 10-15

Minna Mäkinen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 364 335
minna.makinen@aninkainen.fi

Jouko Nykänen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 540 5247
jouko.nykanen@aninkainen.fi

Tuomas Bastman

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 771 1217
tuomas.bastman@aninkainen.fi

Lea Rastas

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

044 5502 488
lea.rastas@aninkainen.fi

Aninkainen Lieto
Zadettan Oy LKV

Hyvättyläntie 2, 21420 Lieto
Toimisto 02 469 5700
Päivystys 010 666 6688
Toimiston aukioloaika
ma-pe 10-17
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 2233286-6

Sebastian Schildt

Toimitusjohtaja
Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KTM Kaupanvahvistaja

040 578 3969
sebastian.schildt@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Jari-Pekka Laiho

Myyntipäällikkö
Kiinteistönvälittäjä, LKV, LL.B, APV1

050 449 1082
jari-pekka.laiho@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Cia Rusi

Markkinointipäällikkö,
 KiAT, Kiinteistönvälitys

050 382 6282
cia.rusi@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Rita Kivelä

Toimistopäällikkö, LKV,
Vuokrauspäällikkö, LVV

050 461 9282
rita.kivela@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Miia Elo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, MyAT

050 383 4813
miia.elo@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA


Aninkainen Mynämäki 
TaiKa-Kiinteistöt Oy

Keskuskatu 15, 23100 Mynämäki
Puhelin 0500 882 555


y-tunnus 2554516-2

Taina Tähtinen

Yrittäjä,
Kiinteistönvälittäjä,
LKV, Kaupanvahvistaja

0500 882 555
taina.tahtinen@aninkainen.fi

Merja Hakala

Asuntomyyjä, KiAT, Kiinteistönvälitys 

040 840 6627
merja.hakala@aninkainen.fi

UUSIMAA

Aninkainen Helsinki
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Pitäjänmäentie 40, 00370 Helsinki
Puhelin 050 346 7062
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15.00
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4


Aninkainen Espoo
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy
y-tunnus 0197403-4

Riitta-Liisa Korimo

Myyntijohtaja, Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV, YKV

045 664 6088
riitta-liisa.korimo@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Juha Koiranen

Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

0400 920 289
juha.koiranen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Kirsi Kilpeläinen

Asuntomyyjä, KiAT, Kiinteistönvälitys

040 153 2392
kirsi.kilpelainen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Katriina Kuusisto

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

040 505 3634
katriina.kuusisto@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Tanja Nurmi

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

040 509 2579
tanja.nurmi@aninkainen.fi

Leena Ovaska

Asuntomyyjä, KiAT, Kiinteistönvälitys

050 355 1507
leena.ovaska@aninkainen.fi

Aninkainen Vantaa
Johanva Oy

Kauppakeskus Myyrmanni 3.krs
Iskoskuja 3, 01600 Vantaa
Puhelin 09 386 6866
Faksi 09 386 6966
y-tunnus 1020333-8

Mari Varis

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,  KiAT, Kaupanvahvistaja

0400 460852
mari.varis@aninkainen.fi

Timo Luoma

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

040 735 0135
timo.luoma@aninkainen.fi

Anna-Kaisa Saarenpää

Asuntomyyjä

050 409 8838
anna-kaisa.saarenpaa@aninkainen.fi

Niko Merikko

Asuntomyyjä

044 263 2464
niko.merikko@aninkainen.fi

PIRKANMAA

Aninkainen Tampere
Omena-asunnot Oy

Mustanlahdenkatu 18, 33210 Tampere
Päivystys 050 5699 663
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16, pe 9.30-15, la-su sop.mukaan
y-tunnus 2463563-3

Mika Volanen

Osakas, Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

040 546 2718
mika.volanen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Erkki Vehmasaho

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

0400 632 244
erkki.vehmasaho@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Eva Palmroth

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

POHJANMAA

Aninkainen Oulu
Asuntopaletti Oy LKV

Krouvintie 7 A, 90400 Oulu
Puhelin 0207 430 500
y-tunnus: 1052539-6

Kari Kangas

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

040 515 9031
kari.kangas@aninkainen.fi

Juhani Heikkilä

Yrittäjä, Toimitusjohtaja, Rakennusinsinööri

040 515 9030
juhani.heikkila@aninkainen.fi

Jenni Rajamäki

Asuntomyyjä, LVV

045 8723 221
jenni.rajamaki@aninkainen.fi

Ari Martikainen

Asuntomyyjä

050 466 3606
ari.martikainen@aninkainen.fi

Henrik Rautio

Asuntomyyjä

040 750 8019
henrik.rautio@aninkainen.fi

Aninkainen Seinäjoki
ARO Kiinteistöt Oy

Keskuskatu 12, 60100 Seinäjoki
Toimiston aukioloaika
ma-pe 10.00-16.30
Puhelin 029 3700 260

y-tunnus: 2819045-9

Elisa Ollinkangas

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

050 310 5450
elisa.ollinkangas@aninkainen.fi

Antti Koivuluoma

Asuntomyyjä

050 300 2943
antti.koivuluoma@aninkainen.fi

Aninkainen Vaasa
Sydän Asunnot

Aleksis Kiventie 54, 65300 Vaasa
Puhelin 044 986 7371
Toimiston aukioloaika ma-pe 10:00-16:30

y-tunnus 2788582-2

Harry Storlund

Yrittäjä, Toimitilat

044 231 6391
harry.storlund@aninkainen.fi

Helena Wörlin

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

044 231 6932
helena.worlin@aninkainen.fi

KESKI-SUOMI

Aninkainen Jyväskylä
Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Puhelin 045 103 0680
y-tunnus 1650585-5

Sari Kuosa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

045 103 0680
sari.kuosa@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Aninkainen Laukaa
Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Vuokaari 2, 41340 Laukaa
Puhelin  045 103 0680
Toimiston aukioloaika ma-to 9-17 ja pe 9-15

y-tunnus 1650585-5

Sari Kuosa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

045 103 0680
sari.kuosa@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

KYMENLAAKSO

Aninkainen Kotka
Kotkan Kiinteistökeskus Oy

Keskuskatu 25, 48100 Kotka
Toimiston aukioloajat ma-to 9.30-15.30 ja pe 9.30-15.00
Päivystys 044 300 4440
Y-tunnus 1871872-3

Ari Nuutinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,
Toimitilat, julkinen kaupanvahvistaja

044 074 7100
ari.nuutinen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Markku Lauronen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV,
Toimitilat

044 529 6000
markku.lauronen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Ilkka Rämä

Liiketilat, Toimitilat

044 716 0160
ilkka.rama@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Emmi Mannonen

ASO –asunnot, Vuokraus

050 555 0622
emmi.mannonen@aninkainen.fi

Tiina Lustig

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, Myyntipäällikkö

044 747 1021
tiina.lustig@aninkainen.fi

Tiina Liikanen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 655 232
tiina.liikanen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Maija Temmes

Asuntomyyjä

044 747 1022
maija.temmes@aninkainen.fi

Merike Saar

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

044 290 7519
merike.saar@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

Milla Hannikainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV,
markkinointikoordinaattori

044 750 0115
milla.hannikainen@aninkainen.fi

LUE LISÄÄ MINUSTA

POHJOIS-SAVO

Aninkainen Iisalmi
Kiinteistönvälitys Heikkinen Oy

Louhenkatu 7, 74100 Iisalmi
Puhelin 044 779 2779
y-tunnus: 2706251-9

Pekka Heikkinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

044 779 2779
pekka.heikkinen@aninkainen.fi

Jari Kokkonen

Kaupanvahvistaja, LKV, LVV

050 561 4408
jari.kokkonen@aninkainen.fi

Arja Kekkonen

Kiinteistösihteeri

017 814 188
iisalmi@aninkainen.fi

SATAKUNTA

Aninkainen Rauma
Sakari Salovaara Ky

Valtakatu 3, 26100 Rauma
Puhelin 02 822 4110
Toimiston aukioloaika ma-to 10:00-16:30 pe ja aattoina 10:00-15:00
y-tunnus 0845292-5

Sakari Salovaara

Yrittäjä

0400 722 936
sakari.salovaara@aninkainen.fi

Merja Tuomola

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, Kaupanvahvistaja

0400 911 740
merja.tuomola@aninkainen.fi

Ella Välimäki

Kiinteistönvälittäjä,
LKV, LVV

0400 458 357
ella.valimaki@aninkainen.fi

Aninkainen Pori
Sakari Salovaara Ky


Puhelin 02 822 4110

y-tunnus 0845292-5

Sakari Salovaara

Yrittäjä

0400 722 936
sakari.salovaara@aninkainen.fi

Ella Välimäki

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 458 357
ella.valimaki@aninkainen.fi

PÄIJÄT-HÄME

Aninkainen Lahti
Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Aleksanterinkatu 3, 15110 Lahti
Puhelin 050 571  5660
Toimiston aukioloaika
ma-to 10:00-17:00, Pe 10:00-15:00
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4

Olli-Pekka Sistonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV Kaupanvahvistaja

050 331 0950
olli-pekka.sistonen@aninkainen.fi

Mika Lindén

Asuntomyyjä

040 356 8256
mika.linden@aninkainen.fi

LAPPI

Aninkainen Rovaniemi
Koti-Tiikeri Oy

Rovakatu 36-38, 96200 Rovaniemi
Puhelin 040 535 3178
SKVL jäsenyritys

y-tunnus 1524140-5

Jarno Marttila

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja

040 535 3178
jarno.marttila@aninkainen.fi

Heidi Koukkula

Asuntomyyjä

040 714 2592
heidi.koukkula@aninkainen.fi

Pirjo Outa

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

0400 639 833
pirjo.outa@aninkainen.fi

TALLINNA

Aninkainen Tallinna

Tartu maantee 6 M, Tallinna, Viro
Puhelin +37257877326
Toimiston aukioloaika ma-to 10.00-17.00 ja pe 10.00-15.00

EE-tunnus 102089880

Katriina Salminen

Yrittäjä, Aluejohtaja

+35840 5246 609
katriina.salminen@aninkainen.fi

Veronica Rantanen

Kiinteistönvälittäjä

+372 514 6323 
veronica.rantanen@aninkainen.fi

Aura Helsinki Iisalmi Jyväskylä Kaarina Kotka Lahti Laukaa Lieto Oulu Pori Raisio Rauma Rovaniemi Seinäjoki Tampere Turku Vaasa Vantaa


HALLINTO JA KETJUOHJAUS

Rikumatti Levomäki

Toimitusjohtaja, DI, KTM, eMBA

050 554 7565
rikumatti.levomaki@aninkainen.fi

Timo Moilanen

Liiketoimintajohtaja

0500 479 920
timo.moilanen@aninkainen.fi

Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420
jethro.rostedt@aninkainen.fi

Eva Palmroth

Ketjukoordinaattori

044 332 2511
eva.palmroth@aninkainen.fi

Noora Heikkilä

Viestintä- ja markkinointivastaava

040 1488 431
noora.heikkila@aninkainen.fi