Aninkainen.fi Henkilöstö

Me puhumme kokemuksesta - Luotettava kumppani jo vuodesta 1964

Tänään voimakkaasti ja maanlaajuisesti kasvava aninkainen.fi -ketjumme, yhdistettynä tunnettuun brändiimme, takaa asemamme maan johtavien kiinteistönvälitysliikkeiden joukossa. Tämä ei ole sattumaa, vaan kovan työn tulos, joka on tuottanut vuosien varrella kymmeniä tuhansia tyytyväisiä asiakkaita.

Alta löydät toimistomme ja henkilökuntamme listattuna maakunnittain. Pääset suoraan soittamaan tai laittamaan sähköpostia klikkaamalla nimeä, puhelinnumeroa, tai sähköpostiosoitetta.

JOHTO

Jethro Rostedt

CEO, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420 jethro.rostedt@aninkainen.fi
Timo Moilanen

COO, Liiketoimintajohtaja

0500 479 920 timo.moilanen@aninkainen.fi

Uusimaa

Aninkainen.fi Helsinki

Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Läkkisepänkuja 6, 00620 Helsinki

Puhelin 050 346 7062
Toimiston aukioloaika
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15.00
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4
Sami Aittola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

040 551 0450 sami.aittola@aninkainen.fi
Pia Salenius

Myyntineuvottelija

050 366 3335 pia.salenius@aninkainen.fi
Tuula Saarmila

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 375 7883 tuula.saarmila@aninkainen.fi
Merja Rönkkö

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

050 360 8290 merja.ronkko@aninkainen.fi
Jethro Rostedt

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420 jethro.rostedt@aninkainen.fi

Aninkainen.fi Vantaa

Aninkainen.fi / Johanva Oy

Kauppakeskus Myyrmanni 3.krs

Iskoskuja 3, 01600 Vantaa
Puhelin 09 386 6866

Faksi 09 386 6966
y-tunnus 1020333-8
Mari Varis

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

0400 460852 mari.varis@aninkainen.fi
Timo Luoma

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 735 0135 timo.luoma@aninkainen.fi
Jorma Pietilä

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

045 1216704 jorma.pietila@aninkainen.fi
Mirja Perälä

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

0400 154378 mirja.perala@aninkainen.fi

Pirkanmaa

Aninkainen.fi Tampere

Aninkainen.fi / Omena-asunnot Oy

Satakunnankatu 35, 33210 Tampere

Päivystys 050 5699 663
Toimiston aukioloaika
 ma-to 9.30-16, pe 9.30-15
 la-su sop.mukaan
y-tunnus 2463563-3
Eva Palmroth

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV

044 332 2511 eva.palmroth@aninkainen.fi
Mika Volanen

Osakas, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 546 2718 mika.volanen@aninkainen.fi
Erkki Vehmasaho

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

040 524 1422 erkki.vehmasaho@aninkainen.fi
Keijo Kapanen

Myyntineuvottelija, Isännöitsijä AIT

040 214 7004 keijo.kapanen@aninkainen.fi
Arto Hautala

Myyntineuvottelija

050 576 7072 arto.hautala@aninkainen.fi
Esko Koskela

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 307 5025 esko.koskela@aninkainen.fi

Varsinais-Suomi

Aninkainen.fi Aura

Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Meijerikuja 1, 21380 Aura

Puhelin 02 4863 666

Faksi 02 4863 633
Toimiston aukioloaika 
ma-to 10-16 ja pe 10-14
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4
Kirsi Iljamo

Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 243 920 kirsi.iljamo@aninkainen.fi
Merja Säteri

Kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV

0400 899 912 merja.sateri@aninkainen.fi
Tom Forsström

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 594 7258 tom.forsstrom@aninkainen.fi
Jethro Rostedt

CEO, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420 jethro.rostedt@aninkainen.fi

Aninkainen.fi Kaarina

Aninkainen.fi / Kaarinanhovi Oy

Puntarikatu 1, 20780 Kaarina

Puhelin 050 407 8778
Toimiston aukioloaika
 ma-to 10-17 ja pe 10-15
y-tunnus 2417476-9
Minna Mäkinen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 364 335 minna.makinen@aninkainen.fi
Jouko Nykänen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 540 5247 jouko.nykanen@aninkainen.fi
Tuomas Bastman

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 771 1217 tuomas.bastman@aninkainen.fi
Lea Rastas

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

044 5502 488 lea.rastas@aninkainen.fi

Aninkainen.fi Lieto

Aninkainen.fi / Zadettan Oy LKV

Hyvättyläntie 2, 21420 Lieto
Toimisto 02 469 5700
Päivystys 010 666 6688
Toimiston aukioloaika ma-pe 10-17
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 2233286-6
Sebastian Schildt

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KTM

040 578 3969 sebastian.schildt@aninkainen.fi
Jaakko Häkli

Myyntipäällikkö, LKV, KiAT

040 740 2866 jaakko.hakli@aninkainen.fi
Katriina Ranta

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

050 383 4813 katriina.ranta@aninkainen.fi
Piia Lipponen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

045 344 6244 piia.lipponen@aninkainen.fi
Turo Numminen

Espanjan asunnot, KTM

050 517 1752 turo.numminen@aninkainen.fi

Aninkainen.fi Raisio

Aninkainen.fi / TaiKa-Kiinteistöt Oy

Tasalanaukio 1, 21200 Raisio

Puhelin 040 840 2979
Toimiston aukioloaika 
ma-to 9.30-16.30 ja pe 10-15
y-tunnus 2554516-2
Taina Tähtinen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

0500 882 555 taina.tahtinen@aninkainen.fi
Jussi Helander

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

050 555 1168 jussi.helander@aninkainen.fi
Toni Myyry

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

040 840 8038 toni.myyry@aninkainen.fi
Kasperi Savolainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT

040 840 4414 kasperi.savolainen@aninkainen.fi
Merja Hakala

Myyntineuvottelija, KiAT

040 840 6627 merja.hakala@aninkainen.fi

Aninkainen.fi Turku

Aninkaisten Kiinteistövälitys Oy

Linnankatu 84, 20100 Turku

Puhelin 02 282 7777

Faksi 02 239 7071
Toimiston aukioloaika 
ma-to 9.30-16.30 ja pe 9.30-15
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4
Jethro Rostedt

CEO, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 738 3420 jethro.rostedt@aninkainen.fi
Timo Moilanen

COO, Liiketoimintajohtaja

0500 479 920 timo.moilanen@aninkainen.fi
Jussi Hyrkäs

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

050 505 3665 jussi.hyrkas@aninkainen.fi
Tarja Lintula-Hyrkäs

Myyntineuvottelija, KiAT

050 320 6080 tarja.lintula-hyrkas@aninkainen.fi
Jori Anttila

Myyntineuvottelija, KiAT

040 575 1050 jori.anttila@aninkainen.fi
Merja Tuomola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

0400 911 740 merja.tuomola@aninkainen.fi
Johanna Salonen

Myyntineuvottelija

050 407 8843 johanna.salonen@aninkainen.fi
Joonas Laitinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 382 5145 joonas.laitinen@aninkainen.fi
Antti Suominen

Myyntineuvottelija

050 383 8253 antti.suominen@aninkainen.fi
Marjo Lehtinen

Myyntineuvottelija, KiAT

050 4638 628 marjo.lehtinen@aninkainen.fi
Toni Sjöroos

Myyntineuvottelija, KiAT

050 400 2616 toni.sjoroos@aninkainen.fi
Eija Herttuainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

050 324 5676 eija.herttuainen@aninkainen.fi
Sanna Havia

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

040 760 3064 sanna.havia@aninkainen.fi
Jani-Matti Vuotinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 464 9696 jani-matti.vuotinen@aninkainen.fi
Eila Repo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

050 370 0266 eila.repo@aninkainen.fi
Marjut Eskola

Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

044 203 4111 marjut.eskola@aninkainen.fi
Janne Kivinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 416 3330 janne.kivinen@aninkainen.fi
Jenna Vuotinen

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 322 9192 jenna.vuotinen@aninkainen.fi
Milla Puolamäki

Markkinointi, AD

0400 481 140 milla.puolamaki@aninkainen.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Aninkainen.fi Oulu

Aninkainen.fi Oulu / Asuntopaletti Oy LKV
Krouvintie 7 A, 90400 Oulu
Puhelin 0207 430 500
y-tunnus: 1052539-6
Kari Kangas

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 515 9031 kari.kangas@aninkainen.fi
Juhani Heikkilä

Yrittäjä, Toimitusjohtaja, Rakennusinsinööri

040 515 9030 juhani.heikkila@aninkainen.fi
Veijo koskela

Myyntineuvottelija

040 9122 482 veijo.koskela@aninkainen.fi

Keski-Suomi

Aninkainen.fi Jyväskylä

Aninkainen.fi / Asuntopalvelu Kumpulainen Oy LKV

Vasarakatu 9 A 202, 40320 Jyväskylä

Puhelin 040-3004380
Toimiston aukioloaika 
ma-to 9-17 ja pe 9-15
y-tunnus 2216891-2
Aulis Kumpulainen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, MKT

040 736 6941 aulis.kumpulainen@aninkainen.fi
Matti Kuula

Myyntipäällikkö, YKV, LKV

0400 325 386 matti.kuula@aninkainen.fi
Anna-Liisa Kilpivaara

Myyntineuvottelija

040 168 9717 anna-liisa.kilpivaara@aninkainen.fi
Martti Kaunismaa

Myyntineuvottelija

040 300 4376 martti.kaunismaa@aninkainen.fi

Aninkainen.fi Laukaa

Aninkainen.fi / Kiinteistönvälitys HuippuMesta LKV

Laukaantie 22-24, 41340 Laukaa

Puhelin 045 103 0680
Toimiston aukioloaika 
ma-to 9-17 ja pe 9-15
y-tunnus 1650585-5
Sari Kuosa

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

045 103 0680 sari.kuosa@aninkainen.fi

Aninkainen.fi Lahti

Hämeenkatu 7, 15110 Lahti
Puhelin 050 3700 266
Toimiston aukioloaika: Ma-to 9:00-16:00, Pe 9:00-15:00
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus 0197403-4
Eila Repo

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Kaupanvahvistaja

050 3700 266 eila.repo@aninkainen.fi

Pohjois-Savo

Aninkainen.fi Iisalmi

Aninkainen.fi Iisalmi / Kiinteistönvälitys Heikkinen Oy
Louhenkatu 7, 74100 Iisalmi
Puhelin 044 779 2779
y-tunnus: 2706251-9
Pekka Heikkinen
Kiinteistönvälittäjä, LKV 044 779 2779 pekka.heikkinen@aninkainen.fi
Pekka Heikkinen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä, LKV

044 779 2779 pekka.heikkinen@aninkainen.fi
Jari Kokkonen

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Julkinen kaupanvahvistaja

050 561 4408 jari.kokkonen@aninkainen.fi
Reetta Heikkinen

Kiinteistösihteeri

050 343 8825 iisalmi@aninkainen.fi

Satakunta

Aninkainen.fi Rauma

Aninkainen.fi / Sakari Salovaara Ky

Valtakatu 3, 26100 Rauma

Puhelin 02 822 4110
Toimiston aukioloaika
 ma-to 10:00-16:30 
pe ja aattoina 10:00-15:00
y-tunnus 0845292-5
Merja Tuomola

Aluejohtaja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT

0400 911 740 merja.tuomola@aninkainen.fi
Juhani Koski

Myyntineuvottelija

0400 228 579 juhani.koski@aninkainen.fi
Ella Välimäki

Kiinteistönvälittäjä, LKV

0400 458 357 ella.valimaki@aninkainen.fi
Jallu Kauppinen

Myyntineuvottelija

040 515 6811 jallu.kauppinen@aninkainen.fi

Lappi

Aninkainen.fi Rovaniemi

Aninkainen.fi Rovaniemi / Koti-Tiikeri Oy
Rovakatu 36-38, 96200 Rovaniemi
Puhelin 040 535 3178
SKVL Jäsenyritys
y-tunnus: 1524140-5
Jarno Marttila
Kiinteistönvälittäjä, LKV
040 535 3178
jarno.marttila@aninkainen.fi
Jarno Marttila

Kiinteistönvälittäjä, LKV

040 535 3178 jarno.marttila@aninkainen.fi

Kymenlaakso

Aninkainen.fi Kotka

Aninkainen.fi Kotka /Golden Cat 007 Oy
Vesivallinaukio 1, 48600 Kotka
Puhelin 044 300 4440

Y-tunnus 2738026-9
Kristiina Kärki

Myyntipäällikkö, Kiinteistönvälittäjä, LKV

044 235 7259 kristiina.karki@aninkainen.fi
Jukka-Pekka Kiuru

Kiinteistönvälittäjä, LKV

050 453 3600 jukka-pekka.kiuru@aninkainen.fi

AninkainenPlus

Aninkainen Plus Oy

Linnankatu 84, 20100 Turku

Puhelin 050 3514 550
y-tunnus 2371030-4

tarja

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.